10. kolo ( 14. 10. 2012)

KOMÁRNO- OSÍČKO- RAJNOCHOVICE 2:1 (1:0)

Komárno poprvé v historii zdolalo Rajnochovice

Po desátém kole fotbalové III. třídy, skupiny A je situace na čele tabulky neskutečně vyrovnaná. První Rajnochovice a šesté Míškovice dělí jenom dva body.

Bitvu o Javorník, neboli derby se vším všudy zvládli lépe domácí hráči, kteří svého rivala z Rajnochovic dokázali porazit až na devátý pokus. Nutno říct, že zcela zaslouženě. Domácí hráči byli bojovnější a přistoupili k zápasu zodpovědněji než hosté z Rajnochovic. Komárno-Osíčko zvládlo zápas hlavně po taktičké stránce, když dokázalo eliminovat nejlepšího střelce soutěže Topiče.

Před výbornou návštěvou vstoupili aktivněji do zápasu domácí hráči, kteří si vypracovali v úvodu zápasu dvě dobré brankové příležitosti. V prvním případě chyběl Hošťálkovi krok, ve druhém nezvolil správné zakončení M. Žejdlík. Hosté se spoléhali především na rychlé brejky, ale pozorná obrana nepouštěla hostující útočníky na dostřel branky a střelecké pokusy ze střední vzdálenosti nelétaly tam, kam by si hosté představovali.

Hlavně šance Giebela byla tutová, ovšem jeho pokus o přehození brankáře skončil vedle branky. Postupem času přebírali aktivitu opět domácí. Komárno svému soupeři několikrát nebezpečně zatopilo a gólově se dokázali domácí hráči prosadit až těsně před odchodem do kabin. Rychlé rozehrání rohového kopu resultovalo v úvodní branku, kterou vstřelil pro sebe netypickým způsobem, hlavou Perutka.

Po změně stran se obraz hry příliš neměnil. Na hřišti pokračoval boj. Obrany dominovaly nad útoky a k vidění byla především taktická bitva a ani jeden tým nechtěl udělat žádnou chybu. Postupem času přebírali aktivitu hráči Rajnochovic, kteří se čím dál více tlačili před Šindelkovu branku, ale platonický tlak nepřinesl vážnější ohrožení.

Komárno mohlo zvýšit své vedení nejprve po Fabiánově střele, která skončila na tyči, a v zápětí Hošťálek mířil jen vedle branky. Komárno se přeci jenom druhé branky dočkalo. Rychlou a zároveň krásnou akci rozjel Hošťálek, aby si ji poté i zakončil, když křižnou střelou k tyči nedal Rýcovi šanci.

Hosté se poté ještě více drali do útoku a svůj tlak zúročili zhruba v 70. minutě když se hlavou po centru prosadil Giebel. Po vstřelení gólu hráči Rajnochovic viditelně přidali a za pár okamžiků mohli vyrovnat opět Giebelem, ten však nastřelil pouze břevno a Jurčův pokus vyškrábl konečky prstů nad branku brankář. Na druhé straně se po závaru snažil prosadit Perutka, ale jeho střelu vyrazil Rýc a Fabiánův hlavičkový pokus opět skončil na tyči.

Komárno tak poprvé v historii porazilo v derby zápase svého soupeře z Rajnochovic, těsně, leč zaslouženě 2:1 a drží si svoji skoro roční neporazitelnost na domácím hřišti. Utkání s citem řídil hlavní rozhodčí Tříska.

„V regionálním derby byl první poločas vyrovnaný, obě mužstva měla po jedné gólové situaci. Na závěr poločasu se však domácí dostali do vedení. Druhý poločas byl z obou stran fotbalově kvalitnější. Z počátku byli domácí lepší, což potvrdili svým druhým gólem. My jsme poté konečně zabrali, srovnali hru, a snížili na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. V utkání byla vidět větší touha domácích zvítězit a konečně porazit rivala, což se jim hlavně díky většímu zápalu do hry podařilo," řekl vedoucí mužstva Rajnochovic Jiří Dubják.

Branky: Perutka, Hošťálek – Giebel.

Rozhodčí: Tříska.

Diváci: 180.

Komárno: Šindelek Jiří – Šindelek Josef, Ondroušek, Orel, Žejdlík J. – Žejdlík M., Fabián, Kundrát, Perutka (Nevtípil), Hošťálek – Klas (Orava).

Rajnochovice: Rýc M. – Koláček P. (Chromec F.), Staněk M., Doležal P., Doležal M., Topič T., Ides T., Kubík D., Jurča L., Giebel T., Hrachovec J.

Tučapy- Martinice 4:1 (2:0)
Ludslavice- Pravčice 7:0 (1:0)
Hlinsko p. H.- Míškovice 1:2 (0:1)
Holešov "B"- Záhlinice 5:2 (3:1)