Sedmi góly překonal Topič své maximum

V minulém kole III. třídy, sk. A dal o sobě opět vědět Tomáš Topič. Známý rajnochovický kanonýr sedmi góly rozprášil Pravčice a s deseti brankami vévodí střelcům ve své soutěži.

Topič vylepšil o jednu branku své osobní maximum. Od roku 2002 nastřílel v okresním přeboru a III. třídě již 152 branek. V šestnácti zápasech zaznamenal minimálně tři branky.

 

Topič sestřelil Hlinsko p. H. a má zaděláno na sto gólů

V exhibici jednoho muže se proměnilo utkání III. třídy skupiny A v Hlinsku p. H.. Tomáš Topič tam vstřelil všech pět branek Rajnochovic a v úvodních šesti kolech už zaznamenal neuvěřitelných dvacet branek. Pokud bude pokračovat stejným tempem, stihl by za jeden ročník nastřílet 100 gólů. Za Rajnochovice vstřelil v okresním přeboru a III. třídě zatím 162 branek.

 
Osmnáctkrát zaznamenal minimálně tři góly v jednom zápase.

Další čtyři hráči v okresních fotbalových soutěžích mohli v minulém kole slavit hattrick.

V okresním přeboru pomohl třemi góly k výhře Roštění 5:1 v Němčicích Radek Zapletal. Letos má na kontě osm přesných zásahů a vede tabulku střelců okresního přeboru. Celkem nastřílel za Roštění 41 gólů (loni 25) a pět hattricků.

Ve III. třídě skupině A si připsali vedle Topiče hattrick ještě další dva hráči, které dělí téměř dvacet let. Osmnáctiletý Pavel Plachý (Holešov B) se třikrát trefil v utkání svého týmu s rezervou Mysločovic (6:0). V okresním přeboru a III. třídě nastřílel zatím jen sedm branek. Premiérový hattrick stihl za sedm minut.

Mnohem zkušenější Martin Olša (36) vstřelil v dresu Chvalčova tři branky Rymicím (7:1). Bývalý hráč Bystřice p. H. a Holešova, který hrával i v MSFL nastřílel od roku 2000 78 branek. Pětkrát dal minimálně po třech gólech v zápase.

Posledním mužem, který slavil hattrick, byl v minulém kole Tomáš Tinka (Kyselovice B). V utkání III. třídy, skupiny B se třikrát trefil do sítě Bařic. Zatím nastřílel v této soutěži celkem 45 gólů a potřetí zaznamenal hattrick.

Mezi brankáři mají na svém kontě dva zápasy bez obdržené branky jen David Koláček (Záříčí, OP), Martin Burda (Lubná B, III. tř., sk. B) a David Jarka (Morkovice B, OP a Kroměříž B, III. tř. sk. B).

Rekordní minutovou neprůstřelnost drží brankář Holešova B Pavel Pospíšil, který neinkasoval už 238 minut.

STŘELCI

III. třída, sk. A

20 – Topič Tomáš (Rajnochovice)

8 – Křižan Petr (Ludslavice)

7 – Hrachovec Jiří (Rajnochovice)

6 – Zmeškal Roman (Chvalčov), Žejdlík Martin (Komárno) a Žejdlík Jaroslav (Komárno)

5 – Lahola Kamil (Ludslavice) a Plachý Pavel (Holešov B)

BRANKÁŘI

Zápasy bez obdržené branky

III. třída, sk. A

1 – Hlobil Marek (Pravčice), Kopřiva Lukáš (Martinice), Šimčík Jan (Chvalčov), Bakalík Antonín (Ludslavice), Bránecký Michal (Míškovice), Pospíšil Pavel (Holešov B), Crhák Michal (Tučapy), Ides Tomáš (Rajnochovice), Zapletalík Jiří (Kostelec u Hol. B), Rýc Michal (Rajnochovice) a Sedláček Petr (Holešov B)

Maximální minutová neprůstřelnost

III. třída, sk. A

238 (238) – Pospíšil Pavel (Holešov B), 178 (178) – Bránecký Michal (Míškovice), 170 (17) – Hlobil Marek (Pravčice), 170 (3) – Zapletalík Jiří (Kostelec u Hol. B), 162 (100) – Rýc Michal (Rajnochovice), 157 (65) – Ides Tomáš (Rajnochovice), 156 (69) – Šimčík Jan (Chvalčov),

133 (39) – Bakalík Antonín (Ludslavice), 127 (12) – Lochman Tomáš (Zahnašovice), 123 (0) – Hanzlík Zdeněk (Rymice)